Dřevěné masivní podlahy Berthold – úvod
Floor Forever - laminátové, dřevěné a vinylové podlahy – úvodní strana
Zkontrolujte dostupné cenové akce na tuto kolekci

Vrstvené a masivní dřevěné podlahy Berthold

Proč právě masivní podlahy Berthold?

Podlahová prkna z masivu se zhotovují z jednoho masivního kusu dřeva. To je odlišuje od všech druhů tzv. hotových prken, která se skládají z více navzájem slepených vrstev. Podlahová prkna mají kolem dokola pero a drážku. To umožňuje časově i cenově výhodnou pokládku nekonečné plochy. Lehce sražené hrany na všech čtyřech stranách zabraňují přesahům. Zešikmení a odfrézování boků s perem a drážkou zvyšuje přesnost ve spojení. Vyrovnávací drážky na spodní straně prkna zabraňují jeho nadměrnému prohýbání.

Spojení masivních prken Berthold

Kvalita pro život

Masivní podlahy Berthold jsou podlahovými krytinami nejvyšší kvality. Díky maximální péči při zajišťování surovin, nejmodernějšímu strojnímu vybavení, vysoce kvalifikovaným pracovníkům a nekompromisnímu řízení kvality Vám firma Berthold nabízí to nejlepší, co si můžete za své peníze pořídit.

100% Made in Germany

Masivní podlahy Berthold se vyrábí výhradně v Německu.

PEFC

Firma Berthold používá dřevo z certifikovaného trvale udržitelného hospodaření v lesích podle systému PEFC.

Dřevo z certifikovaného trvale udržitelného hospodaření

Druhy dřeva

Masivní podlahy Berthold nabízí širokou škálu dřevin a třídění. Třídění je prováděno podle podnikové normy firmy Berthold. Ne všechny vlastnosti dřeva lze ukázat na obrázku, proto vyobrazení dřeviny a třídění představuje pouze určité vodítko. Prkna z masivního dřeva jsou přírodním výrobkem a nelze je poměřovat s výrobky z umělých hmot. I přes přísnou kontrolu se u jednotlivých prken mohou objevit „chybná“ místa, která byla při třídění přehlédnuta, nebo považována za bezvýznamná, jako například lehké vysušené trhliny, rozštípnuté nebo vypadlé suky, nepravidelnosti v barvě a struktuře, atd. Tyto „chyby“ přírody nelze u výrobků z masivního dřeva nikdy úplně vyloučit. Mnozí si myslí, že by úplně vyloučeny ani být neměly, protože jsou dobré k tomu, aby odlišily podlahy z pravého dřeva od jejich umělých imitací.

Dřevěné podlahy Berthold dodáváme
v tomto  třídění:

Třídění Selekt u dřevěných podlah Berthold

Třídění Selekt

Třídění Natur u dřevěných podlah Berthold

Třídění Natur

Třídění Markant u dřevěných podlah Berthold

Třídění Markant (Rustikal)

Rozměrová tolerance

Firma Berthold klade největší důraz na přesnost spojení svých výrobků. V okamžiku expedice zaručuje:

Neustálá elektronická i ruční kontrola zajišťuje nejvyšší přesnost a kvalitu. Naše přesnost je Vaše jistota.

Zbytková vlhkost

Masivní podlahy Berthold vykazují při výrobě zbytkovou vlhkost 9 % (± 2 %), která je optimální pro účel jejich použití. Každý kus se průběžně přeměřuje a při překročení hodnot tolerance se vytřídí. Aby se prkna ochránila proti zdejším výkyvům vlhkosti, balí se do smršťovací fólie.

Vrstvené podlahy Multiplex – specialista na podlahové vytápění

Vrstvené podlahy Multiplex od firmy Berthold jsou složené z velmi stabilní nosné desky, kterou tvoří překližka z břízy. Díky ní jsou tyto podlahy extrémně stabilní, a proto vhodné na podlahové vytápění. Horní vrstvu tvoří dubová nášlapná vrstva o tloušťce 4 mm, která vytváří dostatečný prostor pro její zbroušení. Vrstvené podlahy Multiplex o celkové tloušťce 15 nebo 12 mm a s dlouhými a širokými formáty podtrhnou každý interiér.

Masivní a  vrstvené podlahy Berthold – technické údaje

Druh Tloušťka Nášlapná vrstva Tepelná propustnost
Masiv 21, 15 mm 0,12 m² K/W 0,06 m² K/W
Multiplex 15, 12 mm 4 mm 0,09 m² K/W